Numune Baskı Maaliyetine SON

Numune  Baskı için harcanan Zamana ve Şablon Maliyetine SON !

SEKTÖR ; EMPRİME BASKI TESİSLERİ

SORUN : Numune Çalışmalarında Zaman kaybı ve Numune Baskı Maliyetlerinin Yüksek olması

Bugün pekçok işletmemiz müşterisine en hızlı ve en kaliteli hizmeti vermek için   yarışıyor. Bu yarışta kaybettiğimiz Zaman ve Para önceleri gözümüze batmıyordu. Oysa bugün tüm bu hesapları yapma ve çözümleri arama zamanı. Peki çözüm ne ? Hem Zamanı hem de Maliyetleri nasıl düşüreceğiz ?

ÇÖZÜM : TEXJET TEKSTIL ÜZERINE DIREKT BASKI ( DIJITAL BASKI )

Böylece Müşterilerinize sunacağınız Numuneler için günlerce kalıp, şablon hazırlamanıza ve bu bedelleri ödemenize gerek kalmayacak. TEXJET Tekstil Dijital Baskı Makinası ile ister RGB Görüntülerinizi isterseniz renk ayrımı yapılmış görüntülerinizi bilgisayar ortamında hazırlayıp direkt basmanız mümkün olacaktır. Yapmanız gereken tek şey desen veya fotoğrafınızı Bilgisayar ortamında açmak, basılacak kumaş yüzeyi için ilgili profili seçmek ve basmak kadar çok kısa işlemi gerektiriyor. Üstelik hem beyaz ve açık tonlu zeminlere hem de siyah ve koyu renkli zeminlere.

Örneğin yukardaki baskılı görüntünün 7 tane kalıbı bulunmaktdır. Numune baskının alınması için hem bunların kalıplarının çekilmesi gerekecek hem de varyant için renk hazırlanacakç Oysa böyle bir deseni TEXJET te basmanın maliyeti de çok düşük zamanı da çok kısa.

KONFEKSİYON İMALATÇILARI:

SORUN : Numune Baskı Maliyetleri ve Düşük adedli baskılarda baskı bedelinin yüksekliği

Konfeksiyon işletmeleri gerek kendi bünyelerinde baskı imkanı olsun gerekse dışardan bu desteği alıyor olsun farketmez yine numune maliyetlerine çözüm bulmak zorunda. Diğer taraftan desen sayısının yükselerek üretim adedlerinin düştüğünü de göz önüne alırsak, bu işin içinde nasıl çıkacağız ?

ÇÖZÜM : TEXJET Tekstil üzerine Direkt Baskı ( Dijital Baskı )

İster 1 adet üretin isterseniz 1000 adet. Şablon maliyetiniz ” sıfır ” olacağından artık müşterilerinize her türlü baskı adedi konusunda cevap verebileceksiniz. Üstelik bünyenizde bulunan böyle bir çözüm ile her türlü fikirlerinizi sınırsızca , engel koymadan uygulayabilecek müşterilerinize sınırsız çözümlerde bulunabileceksiniz. Numune hazırlamada şablon maliyetiniz “sıfır” olacak ve müşterilerinize çok daha kısa sürelerde koleksiyonlarınızı sergileyebileceksiniz.

REKLAM – PROMOSYON – DIJITAL BASKI MERKEZLERİ

SORUN : Bugüne kadar gerek kalıp ile gerekse Transfer Baskı ile yapılan çalışmalarda Baskı Maliyetleri çok yüksek ve kalite yeterli değil, zaman içinde desende çatlama oluyor.

Reklam , Promosyon sektörü bir ürünün sergilenmesinde ve o firmayı temsil etmede en önemli aracı sektördür. Ürünün reklamı ne kadar iyi yapılabiliyorsa, satılabilirliği de o oranda artacaktır.Peki Transfer Baskı ile veya Serigrafi ile yapılan çalışmalardaki baskı maliyetleri ve baskının kullanım ve yıkama sonrası kalıcılığı nasıl çözülecek ?

ÇÖZÜM : TEXJET Tekstil üzerine Direkt Baskı ( Dijital Baskı )

TEXJET Tekstil Baskı Makinası Su bazlı Tekstil Pigment Boyası kullanmaktadır. TEXJET Pigment boyası, yapısı itibarı ile içinde bulundurmuş olduğu “binder” ile Tekstil üzerinde oldukça güçlü tutuculuğu ve bunla beraber kullanıma ve yıkamaya karşı kalıcılığa ( haslığı ) sahiptir.Tekstil Dijital Baskı Makinaları için özel geliştirilmiş olan bu boyalar yılların getirdiği Tekstil Tecrübesi ile özel laboratuarlarda geliştirilmektedir. Dijital olarak gerçekleştireceğiniz baskıda Pigment Boya kumaşın içine nüfuz eder.Beyazlar ve Renkliler için normal yıkama şartlarında yıkama yapılır.

Promosyon Sektörü olarak; T-Shirt,Bez Çanta, Yastık, Havlu, Deri ürünleri başta olmak üzere pekçok Tekstil Malzemesi üzerine baskı yapmanız mümkün olacaktır.

Boya Seçenekleri

TEXJET Boyaları , dijital baskı makinalarında kullanılmak üzere geliştirilmiş su bazlı tekstil boyaları olup, kumaşa direkt
baskıda mükemmel netice verir. Pamuklu kumaş üzerine kullanılacak olan boya, su bazlı Tekstil Pigment Boyasıdır.
Pigment Boya yapısı gereği kullanım alanı en geniş boya olup,dijital baskı makinalarında kullaılabilmesi için özel
formulizasyon gerektirir.

TEXJET Pigment boyası yılların getiridği tecrübe ile üretilmiş olup, TEXJET Dijital Baskı Makinasında en efektif şekilde
kullanılmak üzere özel olarak hazırlanmıştır. Yıkama haslığı mükemmel olan TEXJET Pigment boya ile pekçok yüzeye baskı
yapmak mümkün olacaktır. Koyu renkli zeminler için üretilmiş olan ‘ Beyaz Pigment Boya’ seçeneği de TEXJET tarafından
özel olarak formülize edilmiş olup, siyah ve koyu renkli zeminlerde kullanım imkanı sunar.

TEXJET Boyaları 250 ml. ve 1 lt lik alternatifleri ile bulunmaktadır.

Texjet 4C modeli yanlızca  beyaz ve açık renkli kumaşlara  üretim amaçlı ve daha hızlı  baskı yapmak isteyenler için   tasarlanmıştır. Baskı kafası  STANDART TEXJET makinasındaki ile aynı fakat 8 renk terine çift kanallı CMYK kullanarak baskı hızını ikiye katlar

TEXJET ile arasındaki farklar;

•Yanlızca beyaz ve açık renkli kumaşa baskı •Baskı hızı saatte 100 adede kadardır •Yanlızca 4 renk CMYK baskı

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..