Pantone & X-Rite Spectrophotometer

PANTONE

Pantone TPX ve TCX katalogları ile sektöre uzun süredir hizmet veren PANTONE Firması Tekstil sektörüne gelecek sezon tahminlerinin hem renk olarak hem de tarz olarak yer aldığı Profesyonel Renk tahmin katalogları ile de sektörde yerini almıştır.

Ilham gücünüze ivme kazandırın !
Renk hazırlık aşamasındaki zaman ve maaliyetlerinizi yarı yarıya Düşürün!

Sınırlı bütçelerle ve sınırlı zaman çerçevesinde sezona mümkün olduğunca en yakın tasarımlarla yer edinmek ve bunu tamamlamaya çalışırken desen stüdyolarında ve mağazalarda zaman kaybetmek istemiyorsanız sizin de bir Renk Hazırlık ve Renk Geliştirme prosesine sahip olmanız kaçınılmazdır. Küreselleşmenin sağladığı bilgiye erişimdeki kolaylıklar ile, the PANTONE FASHION + HOME SMART renk sistemi, riske atmadan tam, doğru renkleri uluslararası skala üzerinde sağlayarak tasarımınızdaki her türlü sınırlamaları ortadan kaldırır.
Bu yüksek verimlilik , desen tasarım aşamasında en önemli konulardan biri olan “Renk Kararlarını” verirken sizlere büyük esneklik ve hız sağlar.
Boyarmadde’de lider üretici olan Clariant firmasının iş ortaklığıyla, en doğru rengin seçimi ve buna ait renk reçetesi , Half ton geçişleri ve tekrarlabilirlikler tanımlanır. Böylece hiç olmadığı kadar mükemmel renkleri ve tonları sizlerin kullanımına PANTONE işe sunuyoruz dijital@dijitalteknolojiler.com mail adresimizden renk konusundaki tüm taleplerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Sizlere hizmet verebilmekten memnuniyet duyacağız.

PANTONE Renkleri oluşturmak için kullanılan boya reçeteleri ve spektral veriler , renk paletinizi kısa sürede hazırlamanıza imkan tanır. PANTONE SMART Standart Renkleri ile birleştirilecek olan dijital renkler görsel beklentilerinize engel olmaz. Renk tanımlamalarında kullanılacak olan Spektrofotometre ( renk okuma cihazları ) ve RIP yazılımları ile sınırsız renk karışımı oluşturabilir ve sektörünüzde rakipsiz bir renk uzmanı olabilirsiniz.

Desen Tasarımlarınızda , renklendirme ile ilgili teknik detaylarda ve kalite kontrol ihtiyaçlarınızda güven duyacağınız PANTONE’nin sizlere hizmet veren yegane “Renk Sistemi” olduğuna inanın.

Yeni akıllı sistem

Sezonluk renk paletlerinin oluşturulması hiç bu kadar kolay olmamıştı. Özgün , bağımsız ve serbestçe elde taşıyarak, bir başka rengin yanına götürerek kıyaslayabildiğiniz kumaş renk parçaları 1,925 renkten oluşmaktadır. 4 x 4 ebatlarında olan renk paletleri çift katlı iken, tek katlı numuneler 4 × 8 ebatlarında hazırlanmıştır. Numune Her renk kartı , tasarım veya pazarlama amacıyla kesilerek kullanıldığında herhangi bir problem olmaması için 4 PANTONE Renk adına ve numara şeritlerine göre tanımlanmıştır.

Color Cue®2.1

Herhangi bir tahmin yapmak zorunda kalmadan renginize ulaşın ! Artık taşınabilir elektronik PANTONE RENK KÜTÜPHANES’ ile tamamen güvenilir bir şekilde renklerinizi kısa sürelerde tanımlayabilirsiniz. PANTONE Color, PANTONE PLUS Solid Colors, PANTONE Goe System Colors, PANTONE FASHION + HOME Color System ve PANTONE PAINTS + INTERIORS Color System renk paletlerinin herhangi birinin üzerine Color Cue 2.1’i yerleştirdiğinizde hızlı bir şekilde okuma yaparak ilgili renge en yakın eşleşmeyi sizlere verir. Alternatif seçeneği ile diğer bir tuşa bastığınızda Pantone

Color RGB, HTML ve L*a*b*değerlerine anında çevirir.

Şimdi istediğiniz renk seçimini tek bir cihaz ile kolayca yapabilirsiniz. Yeni Color Cue 2 hayal ettiğiniz ve kıyaslamak istediğiniz tüm Pantone renklerini sizlere kolayca sunar. İki PANTONE kütüphanesini tek bir cihazla birleştirir. Yeni color cue 2 , PANTONE MATCHING SYSTEM®ve PANTONE FASHION + HOME renk paletleriyle herhangi bir materyal ve yüzey üzerinden eşleme yaparak rengi elde etmekte ve sRGB, HTML and Lab değerleri ile alternatifli renk değerleri sunmaktadır.

PANTONE FASHION AND HOME – TEKSTİL Moda ve Ev tekstili kataloğu

Renk Kıyaslama’da Hız

Çok fazla çaba sarfetmeden hayallerinizi gerçeğe dönüştürün ! istediğiniz rengi tasarımlarınıza uyarlamanız daha önce hiç bu kadar kolay olmamıştı.Yerinden çıkartılarak eşleştirme yapabileceğiniz Pantone Coton Selector kataloğu kumaştan hazırlanmış renk kataloğu olup, 1925 renkten oluşur. Pratik kullanımı ve serbest hareket kabiliyeti ile çok daha kısa sürelerde renk uyumunu yakalayacaksınız.

PANTONE® FASHION + HOME Renk kit’i, PANTONE® FASHION + HOME Renk yelpazasini de içermektedir. Mağaza alış-verişlerinde, müşteri ve Bayii toplantılarında , her türlü renk görüşmesi yapılan ortamlarda pratik olarak bulunduracağınız bu renk kataloğu ile renk yelpazesi aynı bilgileri içeriyor olup her ikisinde de 1925 renk bulunmaktadır.

Dijital renk kütüphanesi- CD ortamında

The PANTONE FASHION + HOME dijiital renk kütühanesi ( renk arşivi) PANTONE kağıttan ve yeni kumaş formatından hazırlamış olduğunuz renkleri Bilgisayar platformuna taşıyor. Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe Indesign, CorelDRAW, Corel DESIGNER, QuarkXPress ve Macromedia Freehand gibi programlarda hazırladığınız tasarımlarınızı PANTONE FASHION + HOME dijital katalogdaki renk değerleriyle birleştirebilirsiniz. sRGB değerlerinin en uygun hale getirilmesiyle, PANTONE FASHION + HOME dijital renk kataloğu sizleri desenlerinizi renklendirmede büyük kolaylık sağlar. Kalibre edilebilir Monitörler ile yapacağınız renklendirme işlemleriniz kısa sürelerde ve en doğru şekilde tamamlanabilecektir.

Pantone Fashion & Home Ürünleri

Tekstil uygulamlarında en çok kullanılan kataloglar TPX ve TCX kataloglarıdır. Tüm kullanılabilecek ürünler aşağıdaki gibi sıralanmıştır:

Kumaş Katalogları

Cotton Swatch SetCotton Selector

Cotton Passport

Colotton Swatch Files

Cotton Planner

SMART Color Swatch Card

Kağıt Katalogları

Color Specifier-paperColor Guide -paper

Color Specifier and Guide -paper

Trend Katalogları

MAGIC Color Card Ladies Fall/Winter 11/12MAGIC Color Card Mens Fall/Winter 11/12

MAGIC Color Card Ladies Spring 2011

MAGIC Color Card Mens Spring 2011

PANTONEVIEW Colour Planner F/W 2011/12

PANTONEVIEW Colour Planner Spring/Summer 2011

PANTONEVIEW home + interiors 2010 color kit

PANTONEVIEW home + interiors 2011 color kit

Renk Kitapları

More Alive With Colorthe color answer book

colors for your every mood

Color : Messages & Meanings

X-RITE i1 – iO Spectrophotometer

Kalibrasyon hazırlamak ve Profil oluşturmak i1 basic ile artık çok kolay. Pratik kullanımı ile artık renk bulma sorununuz ortadan kalkıyor. Özellikle dijital baskı uygulamalarında tavsiye ettiğimiz bu ürünümüz her tasarımcının ve her renklandirme yapan coloristin masasında bulunması gereken bir cihaz…

Dijital ortamda desen tasarımı yapan ve/veya dijital baskı makinelesi kullanan her işletmede bir renk yönetimi yazılımı beraberinde kullanılacak olan cihaz Spectrophotometer – Renk okuma cihazı’dır. Rengi okutmak ve istenilen ekran görüntüleri ve baskı neticelerini kalibre etmek amaçlı kullanılacak olan bu sistem kullanıcılara hem zaman kazandıracak hem de müşterilerine en doğru renklerle hizmet vermelerini sağlayacaktır.

Tekstil uygulamalarında tavsiye ettiğimiz 2 ayrı model cihazımız bulunuyor: i1 Basic ve iO

X-RITE I1 BASIC

Renk okuma cihazlarından en yaygın olarak kullanılan ve ekonomik olan cihaz X-Rite firması ürünü olan i1 Basic Modelidir.

i1 Basic model spectrophotometer ( renk okuma cihazı ), hem MAC hem de WIN platformunda çalışabilecek  özellikleri kapsar. Paket içerisinde bulunan i1 Match programı ile Monitörlerinizde de kalibrasyon ayarları yapmanıza imkan tanır. Şık koruma çantası ile sunulan ciaz beraberinde , renk okuma tableti, renk sırasını tek tek veya sıralı olarak okutmaya iman tanıyan aksesuarları, Monitör kalibrasyonunda kullanılacak ilave bağlantı akesesuarını içerir.

X-RITE iO

Profesyonel kullanımlarda ve zaman yönünden daha hızlı hareket etmenizi sağlayacak olan modelimiz iO model cihazımızdır. 1728 sayfalık icc profil renk sayfanızı  hatasız olarak çok kısa sürede otomatik olarak okuyacağından sizlere çok büyük bir zaman kazandıracak ve kullanıcı kaynaklı hataları ortadan kaldıracaktır.

I1 basic model cihazla birlikte kullanılacak olan iO cihazını :

  • Çok sayıda kumaş kalitesi bulunan
  • Hızlı hareket etmek isteyen
  • Kalibrasyon ve Profil hazırlamak için ayrı bir ekip bulundurmak istemeyen

Kuruluşlara tavsiye edebiliriz.

X-Rite’ın renk okuma cihazları aşağıda yer alan tüm kalibre edilebeilir monitörlerle uyumlu çalışır.

Eizo :
CG 18 
- CG 19 
- CG 21 
- CG 210 
- CG 220

LaCie : Electron 22b4 
- electron 22b3 
- electron 19b4 
- electron 19b3

Mitsubishi :
DP930SB
- DP2070SB

Nec             : LCD2060NX  
- FP1375X  
- FP2141SB

IBM            : P275

Sony           : SDM-S205F/K

HP              : P1230

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..